Menu

Komplexní řešení potřeb a poradenství

Poradíme Vám v těchto čtyřech oblastech

Projděte si je, nebo se vraťte zpět na výčet všeho, co pro Vás děláme.

Zpět na výběr služeb

Proč bych si měl nechat radit od Vás, když si to můžu oběhat sám?

Protože pro úspěch ve Vašich rodinných financích je důležitá volba správné strategie, nikoliv produkt.

Když se vydáme na dovolenou, zvolíme si, kam pojedeme. Rozmyslíme si, jakým dopravním prostředkem pojedeme. Dále naplánujeme, kdy máme vyrazit, abychom tam byli na smluvený den a čas. Sbalíme si zavazadla, abychom měli dostatek oblečení a přibalíme léky a náplasti, kdyby přišel nějaký neočekávaný úraz. Takto sofistikovaně se chováme při plánování dovolené. V oblasti našich financí se nepochopitelně velmi často úplně jinak. Nemáme žádný rozumný plán cesty dopředu, mnohdy neznáme ani cíl cesty. Mnoho lidí se nedívá do budoucnosti, dokonce žije od výplaty k výplatě a když přijde nějaká nečekaná situace, dostávají se do problémů.

Podle agentury STEM/MARK a výzkumu z roku 2014 by více než třetina domácností nedokázala pokrýt své výdaje po výpadku příjmu na jeden měsíc. Většina lidí si na neočekávané výdaje půjčí a stojí na pokraji dluhové pasti. Mnohem lépe by se situace řešila, kdyby lidé byli připraveni a měli finanční rezervy. To ošetří námi sestavený finanční plán. Náš finanční plán Vám pomůže správně vybrat produkty, chrání Vás před dluhovou pastí, motivuje Vás v cestě životem a hlavně také pomůže nepanikařit během složitějších období. Plán má opravdu kouzelný účinek. Kontaktujte naše specialisty.

Komplexní řešení potřeb a poradenství

Jaké máme praktické zkušenosti?

K čemu to poradenství je?

Byli jsme doporučeni jednomu mladému páru na Bydžovsku. Bydlí spolu v pronajatém bytě, mají poměrně slušné auto a oba pracují. Rádi by se za 2-3 roky přestěhovali do svého a založili rodinu. Rozložili jsme volné měsíční cashflow mezi vklady na spořící účet ve výši 12 500 Kč. Dalších 1 500 Kč do dlouhodobé investice na 20 let a 500 Kč na penzijní spoření každého z nich. Za dva roky budou mít dostatek finančních prostředků k poskytnutí hypotečního úvěru ve výši 1,5 milionu korun. Splátka úvěru na třicet let je nižší než nájemné ve starém bytě. V okamžiku pořízení vlastního bytu tedy mají téměř 15 tisíc měsíčně v rozpočtu volných. Mají také jistotu, že uživí nově vznikající rodinu. Úvěr budou schopni doplatit díky pravidelné investici již zhruba po 20 letech. Do důchodu bude mít každý z nich zhruba 600-700 tisíc korun. Kdyby na budoucnost nemysleli a nezačali spořit na důchod již v 25 letech, ale až 10 let před důchodem, museli by spořit měsíčně 4 300 korun, aby se dostali na stejnou částku.

kontaktujte našeho poradce

Jaké máme praktické zkušenosti?

Žiji od výplaty k výplatě, zbavím se někdy stresu z nedostatku peněz?

Mladý podnikatel, který byl zaneprázdněn starostmi v podnikání a péčí o dům a zahradu. Řadu let stále dokola platil složenky a pojištění. Vždy, když mu nějaká přišla, raději ji zaplatil. Už se ztrácel v tom, co platí a co by platit měl. Jelikož má velkou rodinu, platil vysoké částky za pojištění šesti aut, dvou domů a tří odpovědností. Na jeden z domů platil také hypotéku, ke které mu v bance vnutili dvě životní pojištění a dva účty. Po krátké konzultaci jsme zjistili, že pán by chtěl za 15 let s podnikáním skončit, užívat si volna a chodit na ryby. Za 5 let by chtěl své dceři zaplatit soukromou školu a za 2 roky koupit nové rodinné auto. Návštěvou banky by tento pán možná dostal další produkt, ale v žádném případě by mu nikdo neřekl odpověď na otázku JAK, tedy jak dosáhnout vytyčených cílů? Jak postupovat při optimalizaci nákladů na pojištění? Jak snížit přeplatky na hypotéce? Jak, kolik a kam musím investovat, abych dosáhl svých cílů? Jak efektivněji pracovat s příjmy a výdaji? Finanční plán dává důvěru v další postup, vytrvalost a také nám dal odpověď na zmíněné otázky. Po čtyřech letech spolupráce máme velmi pozitivní zpětnou vazbu. Pán již dospořuje peníze pro dceru, má výrazně nižší náklady na majetkové pojištění a naučil se investovat přes 40 % svého příjmu, což mu zajistí nadstandardní rentu už v předčasném důchodu. Pokud půjde vše podle plánu, půjde o tzv. nekonečnou rentu.

kontaktujte našeho poradce

Jaké jsou výhody poradenství?

Zajímají Vás všechny aktivity, které pro Vás děláme?

Vraťte se zpět na výběr služeb
Zajímá Vás konkrétní oblast nebo nabídka?
Kontaktujte nás!