Menu

Komplexní řešení potřeb a poradenství

Poradíme Vám v těchto oblastech

Projděte si je, nebo se vraťte zpět na výčet všeho, co pro Vás děláme.

Zpět na výběr služeb

Klienti s námi nejčastěji řeší tyto oblasti:

Plánuji si pořídit byt / dům / zrekonstruovat nemovitost a potřebuji hypotéku.
Již mám hypotéku či jiný úvěr, ale chtěl bych platit méně.
Mám volné peníze, které bych chtěl nějakým způsobem uložit či investovat. Nechci platit zbytečné poplatky za uložení a jít do něčeho, čemu nerozumím.
Chci si naspořit peníze na důchod, mám nějaké „penzijko", ale vlastně nevím, jak to funguje a jestli nedělat i něco navíc.
Potřebuji sjednat stavební spoření, chci na něm co nejvyšší úrok a ideálně žádný poplatek za založení.
Chci porovnat nabídku povinných ručení či jiných pojištění na trhu, zajímá mě cena i kvalita produktů.
Jsem si vědom toho, že bez mého příjmu bude má rodina mít problémy, proto bych chtěl mít zajištěné své příjmy i v nemoci.
Mám uzavřené nějaké smlouvy, ale vůbec se v nich nevyznám. Nevím co je dobré a co špatné. Potřeboval bych v tom udělat pořádek a aby mi někdo vysvětlil, co vše platím a zda to k něčemu je.

Jaké máme praktické zkušenosti?

K čemu to poradenství je?

Byli jsme doporučeni jednomu mladému páru na Bydžovsku. Bydlí spolu v pronajatém bytě, mají poměrně slušné auto a oba pracují. Rádi by se za 2-3 roky přestěhovali do svého a založili rodinu. Rozložili jsme volné měsíční cashflow mezi vklady na spořicí účet ve výši 12 500 Kč. Dalších 1 500 Kč do dlouhodobé investice na 20 let a 500 Kč na penzijní spoření každého z nich. Za dva roky budou mít dostatek finančních prostředků k poskytnutí hypotečního úvěru ve výši 1,5 milionu korun. Splátka úvěru na třicet let je nižší než nájemné ve starém bytě. V okamžiku pořízení vlastního bytu tedy mají téměř 15 tisíc měsíčně v rozpočtu volných. Mají také jistotu, že uživí nově vznikající rodinu. Úvěr budou schopni doplatit díky pravidelné investici již zhruba po 20 letech. Do důchodu bude mít každý z nich zhruba 600-700 tisíc korun. Kdyby na budoucnost nemysleli a nezačali spořit na důchod již v 25 letech, ale až 10 let před důchodem, museli by spořit měsíčně 4 300 korun, aby se dostali na stejnou částku.

kontaktujte našeho poradce

Jaké máme praktické zkušenosti?

Žiji od výplaty k výplatě, zbavím se někdy stresu z nedostatku peněz?

Mladý podnikatel, který byl zaneprázdněn starostmi v podnikání a péčí o dům a zahradu. Řadu let stále dokola platil složenky a pojištění. Vždy, když mu nějaká přišla, raději ji zaplatil. Už se ztrácel v tom, co platí a co by platit měl. Jelikož má velkou rodinu, platil vysoké částky za pojištění šesti aut, dvou domů a tří odpovědností. Na jeden z domů platil také hypotéku, ke které mu v bance vnutili dvě životní pojištění a dva účty. Po krátké konzultaci jsme zjistili, že pán by chtěl za 15 let s podnikáním skončit, užívat si volna a chodit na ryby. Za 5 let by chtěl své dceři zaplatit soukromou školu a za 2 roky koupit nové rodinné auto. Návštěvou banky by tento pán možná dostal další produkt, ale v žádném případě by mu nikdo neřekl odpověď na otázku JAK, tedy jak dosáhnout vytyčených cílů? Jak postupovat při optimalizaci nákladů na pojištění? Jak snížit přeplatky na hypotéce? Jak, kolik a kam musím investovat, abych dosáhl svých cílů? Jak efektivněji pracovat s příjmy a výdaji? Finanční plán dává důvěru v další postup, vytrvalost a také nám dal odpověď na zmíněné otázky. Po čtyřech letech spolupráce máme velmi pozitivní zpětnou vazbu. Pán již dospořuje peníze pro dceru, má výrazně nižší náklady na majetkové pojištění a naučil se investovat přes 40 % svého příjmu, což mu zajistí nadstandardní rentu už v předčasném důchodu. Pokud půjde vše podle plánu, půjde o tzv. nekonečnou rentu.

kontaktujte našeho poradce

Jaké jsou výhody?

Zajímají Vás všechny aktivity, které pro Vás děláme?

Vraťte se zpět na výběr služeb
Zajímá Vás konkrétní oblast nebo nabídka?
Kontaktujte nás!