Menu

Finanční plánování

Poradíme Vám v těchto oblastech

Projděte si je, nebo se vraťte zpět na výčet všeho, co pro Vás děláme.

Zpět na výběr služeb

Jak často plánujeme?

Když se chceme vydat na dovolenou, zvolíme si, kam pojedeme, tedy konkrétní cíl naší cesty. Rozmyslíme si, jakým dopravním prostředkem pojedeme. Dále naplánujeme, kdy máme vyrazit, abychom tam byli na smluvený čas a den. Sbalíme si zavazadla, abychom měli dostatek oblečení. Přibalíme léky a náplasti, kdyby přišel nějaký ten neočekávaný úraz.

Takto sofistikovaně se chováme při plánování dovolené. V oblasti našich financí je to velmi často jinak. Nemáme žádný rozumný plán cesty vpřed. Mnohdy nemáme ujasněn ani cíl cesty.

V oblasti financí pomáháme klientům sestavit finanční plán, který je vede k vytvoření kapitálu na splnění jejich cílů. Finanční plán odpovídá na otázku, zda jsou Vaše cíle dosažitelné či nikoliv. Pokud se ukáže, že dosažitelné nejsou, finanční plán poradí, co je potřeba změnit či upravit, abyste se dostali ke svým naplánovaným cílům.


Dobrý finanční plán dává do rovnováhy celé Vaše finance (tvorbu rezerv, investování, úvěry i pojištění).

Ještě nemáte svůj finanční plán?


Z našich zkušeností nemá svůj finanční plán téměř 90 % lidí.

Rolí finančního poradce je pomáhat sestavit plán a rozpočet tak, abyste dosáhli finančních cílů, na které potřebujete kapitál. Následně by se o Vás měl pravidelně starat a revidovat, zda jdete správným směrem.


Hlavní úlohou finančního poradce v žádném případě není sjednávání finančních produktů!!

Jaké máme praktické zkušenosti?

Snížit splátku na hypotéce a vytvořit si rentu, to chce každý, ale jak?

Manželé Venzarovi měli hypotéku, kterou jsme refinancovali. Vyjednali jsme o 0,2 % nižší úrok, než kdyby refinancování řešili sami. Díky tomu jsme na měsíční splátce ušetřili 2 600 Kč. Jelikož rodině zbývá přibližně 20 let do důchodu, navrhli jsme tuto částku využít ke tvorbě rezervy na penzi. Nyní každý měsíc investují pravidelně 2 600 Kč. Manželé Venzarovi by v době odchodu do důchodu měli mít naspořeno 1 200 000 Kč. Znamená to, že ročně budou moci při 4% úrokové sazbě vybírat rentu 48 000 Kč, čímž budou vybírat pouze výnos z investice a více než 1 000 000 Kč po nich zdědí rodina.

kontaktujte našeho poradce

Jaké máme praktické zkušenosti?

Opravdu je finanční plán tak užitečný?

Tak jako každá stavba potřebuje plán, tak i každá rodina či jednotlivec potřebuje znát cestu svým životem. Před nedávnem jsem se potkal s mladou rodinou, která chtěla úrazové pojištění. U šálku kávy jsme se nebavili o žádném produktu, ale pouze o cílech rodiny. Pro finanční plánování je nezbytné vědět, co zákazníci chtějí. Sjednávání jednoho produktu za druhým bez znalosti důvodu volby těchto produktů by bylo finančně negramotné. Invalidní vozík si také nekoupíte jen proto, že je to pro někoho užitečná věc. S rodinou jsme si tedy vyznačili cestu, kterou společně půjdeme. Za 3 roky budou mít dostatek peněz na nové auto, aby si nemuseli brát předražený úvěr. Za 10 let budou mít peníze na prestižní soukromou školu pro jejich budoucí dítě a ještě k tomu jim zbyde obnos peněz, který budou moci použít při koupi domu. A již nyní, ve svých 27 letech, si začínají spořit na důchod. Když si budou oba odkládat tisícikorunu každý měsíc, budou mít v 65 letech naspořeno zhruba 3 500 000 Kč.

kontaktujte našeho poradce

Jaké jsou výhody?

Zajímají Vás všechny aktivity, které pro Vás děláme?

Vraťte se zpět na výběr služeb
Zajímá Vás konkrétní oblast nebo nabídka?
Kontaktujte nás!