Menu

Levné a kvalitní pojištění odpovědnosti

V případě, že svým chováním, vy nebo člen pojištěné domácnosti, způsobíte újmu na majetku, nebo zdraví, pojišťovna uhradí škodu. Speciálním druhem odpovědnostního pojištění je odpovědnost vlastníka nemovitosti či opatrovatele zvířete, za které taky zodpovídáte.

Lidově "pojistka na blbost" - kryje zdraví, majetkové újmy, finanční škody a jiné nemajetkové újmy

Odpovědnost dělíme na občanskou odpovědnost (zpravidla sjednávána v rámci pojištění majetku), zaměstnaneckou odpovědnost a provozní odpovědnost pro podnikatele.

U škod, za které zodpovídáte, bohužel není žádný strop (s výjimkou zaměstnanecké odpovědnosti, kde je zákonem stanovené ručení do 4,5násobku Vašeho příjmu). Nedá se jednoznačně říci, jak velká škoda může vzniknout. Nejvyšší škody jsou způsobeny na zdraví a na životě jiných lidí. Abychom maximálně eliminovali toto riziko, doporučujeme nastavit limity na spíše vyšší částky.

Pojistnou částku doporučujeme minimálně 2 mil. Kč, ideálně alespoň 10 mil. Kč.

K pojištění odpovědnosti přikládáme grafický manuál, ve kterém jsou vidět používané limity a co tato pojištění kryjí.

Dalšími specifickými druhy odpovědností jsou podnikatelské odpovědnosti, odpovědnost za provoz nemovitosti anebo třeba pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, což je povinné ručení.

Pokud Vás zajímají bližší informace k odpovědnostem, kontaktujte nás.

10. března 2020, napsal Patrik Feichtinger

Další články z Magazínu

Podpojištění. Skrytá hrozba, když dojde ke škodě na majetku.

Vichřice, požár, povodně nebo prasklé topení. To jsou běžná rizika, která ohrožují nemovitosti a domácnosti. Pak je tu ale další hrozba, která se projeví, až když ke škodě dojde. Je to podpojištění. Kvůli němu od pojišťovny nedostanete z pojistného plnění dostatek peněz na opravy nebo pořízení nového vybavení. Stačí pár let pojistku neaktualizovat a tento problém se může týkat i vás. Dá se tomu ale snadno předejít.

Bez plánu ani ránu! Máte už svůj finanční plán?

Hlavní úlohou finančního poradce v žádném případě není sjednávání finančních produktů!! Finanční poradce má pomoci definovat finanční cíle klienta a nalézt řešení pomocí finančního plánu. Až poté lze vybrat produkty. Zkrátka, bez plánu to nelze a v článku se dozvíte proč.

Jak pracujeme v režimu investičního poradenství a kolik stojíme?

Pracujeme v režimu honorovaného poradenství, které je běžné například ve Velké Británii nebo USA. Díky tomuto systému poradenství sedíme s klientem na jedné straně stolu. Tento model je v českém prostředí levnější.

Na co si dát pozor u spořících účtů

Nevýhodou je, že v současné době nabízí velmi nízké zhodnocení. Jejich předností je velmi rychlý přístup k penězům (tedy veliká likvidita) a velmi často malé nebo žádné poplatky.

Nejlepší pojištění pro děti

Často se setkávám s tím, že chtějí mít lidé zabezpečené hlavně své děti a platí jim úrazovky, které stojí často i několik tisíc ročně. Je to ten správný způsob, jak zabezpečit své děti?

Životní pojištění jako spoření či investice?

Bohužel narážím na tyto smlouvy pořád velmi často. Je potřeba poukázat na to, jak toto Investiční životní pojištění funguje.

Nejlepší pojištění nemovitosti

Doporučujeme pojištění majetku, jehož ztráta může způsobit vysoké náklady. Vysoké náklady jsou náklady převyšující naši likvidní rezervu.

Levné a kvalitní pojištění odpovědnosti

V případě, že svým chováním, vy nebo člen pojištěné domácnosti, způsobíte újmu na majetku, nebo zdraví, pojišťovna uhradí škodu. Jak správně vybrat tento druh pojištění?

Efektivní pojištění vozidla

U pojištění vozidel často chybujeme. Podle čeho je dobré pojištění vybrat!

Životní pojištění, které má smysl

Sklatba životních pojištění je různorodá. Je dobré znát jejich princip. Ušetříte tím peníze i starosti.