Menu

Zprostředkování a výběr produktů

Bez plánu ani ránu! Máte už svůj finanční plán?

Hlavní úlohou finančního poradce v žádném případě není sjednávání finančních produktů!! Finanční poradce má pomoci definovat finanční cíle klienta a nalézt řešení pomocí finančního plánu. Až poté lze vybrat produkty. Zkrátka, bez plánu to nelze a v článku se dozvíte proč.

Jak pracujeme v režimu investičního poradenství a kolik stojíme?

Pracujeme v režimu honorovaného poradenství, které je běžné například ve Velké Británii nebo USA. Díky tomuto systému poradenství sedíme s klientem na jedné straně stolu. Tento model je v českém prostředí dokonce levnější než ten provizní. Jak je to možné, a jak investiční poradenství děláme, se dočtete v článku.

Na co si dát pozor u spořících účtů

Nevýhodou je, že v současné době nabízí velmi nízké zhodnocení. Jejich předností je velmi rychlý přístup k penězům (tedy veliká likvidita) a velmi často malé nebo žádné poplatky.

Nejlepší pojištění pro děti

Často se setkávám s tím, že chtějí mít lidé zabezpečené hlavně své děti a platí jim úrazovky, které stojí často i několik tisíc ročně. Je to ten správný způsob, jak zabezpečit své děti?

Životní pojištění jako spoření či investice?

Bohužel narážím na tyto smlouvy pořád velmi často. Je potřeba poukázat na to, jak toto Investiční životní pojištění funguje.

Nejlepší pojištění nemovitosti

Doporučujeme pojištění majetku, jehož ztráta může způsobit vysoké náklady. Vysoké náklady jsou náklady převyšující naši likvidní rezervu. Dále doporučujeme pojištění majetku, na který se vztahují nesplacené úvěry.

Levné a kvalitní pojištění odpovědnosti

V případě, že svým chováním, vy nebo člen pojištěné domácnosti, způsobíte újmu na majetku, nebo zdraví, pojišťovna uhradí škodu. Speciálním druhem odpovědnostního pojištění je odpovědnost vlastníka nemovitosti či opatrovatele zvířete, za které taky zodpovídáte.

Efektivní pojištění vozidla

U škod, které způsobíte při provozu vozidla na pozemních komunikacích, zodpovídáte za škodu způsobenou ostatním účastníkům provozu. Výše možné škody nemá bohužel žádný strop. Nedá se jednoznačně říci, jak velká škoda může vzniknout. Nejvyšší škody jsou způsobeny na zdraví a na životě jiných lidí. Abychom eliminovali toto riziko, doporučujeme nastavit vyšší limity pojištění. Obvykle doporučujeme limity 70 mil. Kč a vyšší.

Životní pojištění, které má smysl

Pokud se podíváme na skladbu životních pojistek, tak se dají jednotlivá připojištění rozdělit do dvou základních skupin – rizika s dlouhodobým dopadem a rizika s krátkodobým dopadem ( tj. malé a velké škody)